Купівля та продаж сільськогосподарських земель

Купівля та продаж сільськогосподарських земель

18.11.2019 Выкл. Автор outandabout

Землі сільськогосподарського призначення завжди були надзвичайно важливими. Саме тому не можна ігнорувати того моменту, що відповідально підходити до їх експлуатації є вкрай важливим нюансом. Тому вже досить давно діяв мораторій, який робив неможливим факт продажу землі сільськогосподарського призначення, хоч слід відзначити, що все це було вкрай неприємним нюансом. Мораторій робив сам факт продажу такого роду земель неможливими, а це значить, що селяни, у володінні котрих були певні земельні ділянки, не мали жодної можливості повною мірою користуватися своїми правами.

Якщо говорити більш конкретно, то слід зазначити неможливість продажу земельних ділянок, так як це просто суперечить чинному законодавству України. Через це селяни постійно сдавали свої земельні ділянки в оренду, що в результаті приносило їм мінімальний прибуток. Жити на ці гроші просто неможливо, адже мова йде про зовсім смішні суми, які виплачувалися один раз на рік. При цьому самі селяни практично ніколи не використовують своїх земельних ділянок, так що земля просто є і не несе тієї користі, яку вона б мала нести. Давайте більш детально розглянемо той процес, який стане реальністю найближчим часом.

Перш за все слід відзначити всеукраїнський портал Прозорро, який в результаті і стане основною платформою для забезпечення земельного ринку всім необхідним. Якщо ви раніше ніколи не мали нагоди з ним працювати, то навіть зареєструватися на самому порталі у вас не вийде. Для цього існують спеціалізовані акредитовані майданчики, на кшталт sale.ueex.com.ua. На такого роду майданчиках у вас буде все необхідне для того, щоб реалізувати нові права стосовно продажу або купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Тільки так ви матимете можливість підійти до цього питання якомога більш професійно, що в результаті дасть вам все необхідне.

Про роботу порталу Прозорро

Якщо говорити про роботу самого порталу, то однозначно сіл сказати, що він працює на цілковито відкритих і прозорих принципах, за допомогою яких у вас буде можливість торгувати земельними ділянками після зняття мораторію. Насамперед слід зауважити той факт, що кожна земельна ділянка так чи інакше повинна бути реалізована згідно з певними правилами. Законодавець передбачив велику кількість специфічних моментів, щоб забезпечити внутрішній земельний ринок країни всім необхідним для чесності та відкритості. Тут також є певні норми, які зроблять неможливим монополізацію сільськогосподарської сфери, тобто ви можете з упевненістю вважати, що відкритий продаж земельних ділянок не буде фактором ризику.

Детальнішу інформацію стосовно самого процесу продажу земельних ділянок ви можете знайти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel. Також слід зауважити, що якщо у вас раніше не було можливості стикатися з роботою порталу Прозорро, то на вказаному порталі у вас буде все необхідне для того, щоб познайомитися з даним напрямком якомога більш детально. Тобто це дасть вам можливість отримати всі необхідні знання стосовно роботи самого порталу у максимально обмежені терміни. А це є надзвичайно важливим фактором у тому разі, якщо у вас є бажання долучитися до цього процесу.

Ринок земельних відносин буде досить швидко формуватися в залежності з тим, наскільки великий буде існувати попит на земельні ділянки. Наразі всі вважають, що всю землю досить швидко розкуплять, що в результаті буде приводом для монополізації ринку. Проте насправді поки що не може бути жодної у тому впевненості, а що в результаті вийде насправді ми скоро дізнаємося.