Зміни в правилах розрахунку електронними грошима

Зміни в правилах розрахунку електронними грошима

29.01.2021 Выкл. Автор outandabout

НБУ випустив постанову, згідно з якою змінюються правила розрахунку електронними грошима. Зазначається, що їх використання буде простіше. З іншого боку, дії нацбанку не вирішують більш вагомої проблеми – відсутності на українському ринку платіжної системи PayPal.

Нагадаємо, що на даний час PayPal можна використовувати лише для оплати товарів та послуг в Інтернеті на території України. Прийом грошей через неї неможливий з-за «небажання» компанії співпрацювати з НБУ. Як вказує нацбанк, система не бажає підкорюватися діючим вимогам законодавства нашої держави. В Україні неможливо отримати готівку через PayPal – кошти просто застряють на обліковому запису.

Причина відсутності повного функціоналу платіжної системи в Україні

Головна причина виходу PayPal на український ринок – вимоги НБУ реєструватися як фінансова установа з усіма відповідними наслідками. В свою чергу, платіжна система відповідає, що згідно з міжнародним законодавством PayPal не має реєструватися як фінустанова за жодних обставин. Про це навіть існує окрема директива ЄС.

Саме потому зміна правил використання електронних грошей ніяк не змінить реальної ситуації на ринку. Таким чином, Україна знаходиться в колі тих держав, де громадяни не можуть нормально користуватися перевагами системи для отримання зароблених коштів через Інтернет. Відсутність всіх функцій PayPal заважає користувачам наступних майданчиків:

  1. Amazon;
  2. eBay;
  3. Bandcamp/Distrokid та інші сервіси, в яких виведення коштів можливе виключно з PayPal без альтернатив.

Дмитро Дубілет, міністр кабінету міністрів, ще в 2019 році вказував на те, що компанії PayPal український ринок начебто «не є цікавим». В результаті подібної політики нацбанку Україна разом з Білоруссю, Вірменією, Туркменістаном та іншими пострадянськими країнами фактично заблокувала право своїх громадян на повноцінний розрахунок. Ніякі петиції (2015 року) з вимогою змінити законодавство не допомогли.

Нашим громадянам пропонується використовувати альтернативні платіжні системи Facebook Pay або Payoneer, які не мають такої широкої підтримки популярними сервісами. Також можна скористатися послугами закордонних банків, якщо є можливість виїзду за кордон для відкриття рахунку. Більше про новини, пов’язані з економікою та державними закупівлями можна дізнатися на aeaep.com.ua.